Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

Będzie nowa hala sportowo-widowiskowa w Lublinie. Jej koszt to 52 mln złotych

Zdjęcie z artykułu: Będzie nowa hala sportowo-widowiskowa w Lublinie. Jej koszt to 52 mln złotych Hala powstanie w kampusie Uniwersytetu Medycznego; stux/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Będzie nowa hala sportowo-widowiskowa w Lublinie. Jej koszt to 52 mln złotych

Na przyszły rok planowany jest start budowy nowej hali sportowo-widowiskowej. Obiekt będzie zarządzany przez Uniwersytet Medyczny w Lublinie.

Hala powstanie na terenie kampusu Uniwersytetu Medycznego na Czechowie. Wielofunkcyjna sala pomieści trybuny na ok. 800 osób. W środku znajdzie się boisko do siatkówki, koszykówki, piłki ręcznej, halówki, a także ścianka wspinaczkowa i sale do sportów walki, tenisa stołowego, siłownię i gabinety odnowy biologicznej.

Umowa na inwestycję została podpisana tydzień temu pomiędzy Uniwersytetem Medycznym a Ministerstwem Sportu i Turystyki, które dofinansuje 1 mln zł na budowę obiektu. Łączny koszt budowy hali to ok. 52 mln złotych.

Czytaj także: Dwa baseny w Słonecznym Wrotkowie zamknięte, bo kąpiący nie potrafią się "zachować"

Dołacz do dyskusji
Newsy z kategorii - sport

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy