Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

Lubelski deptak zyska nowy wygląd. I to już w przyszłym roku

Zdjęcie z artykułu: Lubelski deptak zyska nowy wygląd. I to już w przyszłym roku Deptak w Lublinie przejdzie metamorfozę; miogioco2011/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Lubelski deptak zyska nowy wygląd. I to już w przyszłym roku

Nowa nawierzchnia, wymiana latarni i nowe nasadzenia - to najważniejsze zmiany, jakie zajdą na deptaku w Lublinie. Nowa odsłona ma być gotowa już w przyszłym roku.

Jak zapowiedział prezydent Lublina Krzysztof Żuk, jeszcze w tym roku ma zostać ogłoszony przetarg na przebudowę deptaka w Lublinie. Dziennik Wschodni pisze, że prace mają być prowadzone tak, by deptak nadal był otwarty dla spacerujących. Najważniejszym założeniem przebudowy ma być nawierzchnia, która ma być bliźniacza do tej na pl. Litewskim.

Na deptaku pojawią się również nowe latarnie i nasadzenia. Wymieniona zostanie instalacja zasilająca i zmodernizowane odwodnienie deptaka. Prace, które rozpoczną się już wiosną, mają być zakończone jeszcze w przyszłym roku. Na deptaku będzie przewidziane miejsce na kawiarniane ogródki. Miasto nie zdecydowało jeszcze, jak ostatecznie wyglądać będą małe elementy architektury.

Czytaj także: Prezentacja balonów przed CSK. Dziś rusza wielka impreza! [ZDJĘCIA]

Dołacz do dyskusji
Newsy z kategorii - poznaj-miasto

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy