Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

Potężna nawałnica przeszła przez północną i zachodnią Polskę. Przesuwa się w kierunku Lublina [OSTRZEŻENIE]

Zdjęcie z artykułu: Potężna nawałnica przeszła przez północną i zachodnią Polskę. Przesuwa się w kierunku Lublina [OSTRZEŻENIE] Burze mogą nadciągnąć nad Lublin; Free-Photos/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu Potężna nawałnica przeszła przez północną i zachodnią Polskę. Przesuwa się w kierunku Lublina [OSTRZEŻENIE]

Trąby powietrzne, połamane drzewa, zerwane sieci energetyczne i ofiary śmiertelne - nawałnice w północnej i zachodniej Polsce zebrały żniwo. Front przesuwa się na wschód.

IMGW wydało ostrzeżenie o burzach z gradem, które mogą pojawić się nad Lubelszczyzną. Ostatnia noc była bardzo ciężka dla zachodniej i północnej Polski. Podczas nawałnicy na Pomorzu zginęły cztery osoby, w tym dwoje dzieci. Prognozy pokazują, że burzowy front przesuwa się nad wschodnią część kraju.

Możemy spodziewać się gwałtownych wyładowań, intensywnych opadów deszczu i gradu, a także porywistego wiatru. To ten ostatni okazał się poprzedniej nocy najgroźniejszych. Służby do tej pory walczą ze skutkami nawałnicy. Bez prądu pozostaje kilkaset tysięcy gospodarstw.

Czytaj także: W przyszłym tygodniu spore utrudnienia w centrum Lublina. Które miejsca lepiej omijać?

Dołacz do dyskusji
Newsy z kategorii - newsy

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy