Twoja lista "przeczytaj później" jest zapisana tymczasowo w przeglądarce

W przyszłym tygodniu spore utrudnienia w centrum Lublina. Które miejsca lepiej omijać?

Zdjęcie z artykułu: W przyszłym tygodniu spore utrudnienia w centrum Lublina. Które miejsca lepiej omijać? Utrudnienia zaczną się w środę 16 sierpnia; Grezegorz-Skibka/cc0/pixabay.com
Ilustracja do artykułu W przyszłym tygodniu spore utrudnienia w centrum Lublina. Które miejsca lepiej omijać?

Utrudnienia zaczną sie już w środę. Najgorzej będzie na ul. Bohaterów Monte Cassino, al. Solidarności i al. Sikorskiego.

Nie tylko remonty dróg, ale również obchody 700-lecia Lublina i Jarmark Jagielloński spowodują, że przyszły tydzień będzie w Lublinie bardzo trudny dla kierowców. Już 16 sierpnia rozpocznie się wydzielanie tymczasowych przejazdów na ul. Bohaterów Monte Cassino w ciągu ul. Armii Krajowej do ul. Krasińskiego. jako pierwsza, wyłączona z ruchu zostanie jezdnia wschodnia, a ruch obustronny zorganizowany zostanie na jezdni zachodniej, od strony kościoła.

Kolejne problemy pojawią się w następny weekend. Zmiany w organizacji ruchu będą wprowadzane także w rejonie skrzyżowania al. Solidarności z al. Sikorskiego i ul. gen. Ducha. Na ul. Północnej kładziona będzie nowa nawierzchnia oraz oznakowanie poziome wokół skrzyżowania. Północna zostanie zamknięta dla ruchu na odcinku od ul. Kosmowskiej do ul. gen. Ducha.

Komunikacja miejska poprowadzona zostanie z ul. Kosmowskiej w al. Solidarności tymczasowym łącznikiem, natomiast pozostałe pojazdy zostaną skierowane w stronę al. Kompozytorów Polskich. 19 sierpnia rejon skrzyżowania zostanie całkowicie wyłączony z ruchu. Podobnie będzie na al. Sikorskiego od ul. Popiełuszki.

Ponadto, w związku z modernizacją linii kolejowej Lublin - Stalowa Wola zamknięty zostanie przejazd kolejowy w ciągu ul. Letniskowej. W dniach 17 - 24 sierpnia będzie obowiązywał objazd ul. Kukułczą do przejazdu w ul. Pszczelej. W związku z Jarmarkiem Jagiellońskim od 11 do 17 sierpnia obowiązuje zakaz parkowania na pl. Zamkowym.

Czytaj także: Jarmark Jagielloński już od soboty. Co w tym roku będzie królować na straganach?

 

Dołacz do dyskusji
Newsy z kategorii - komunikacja

WYBRANE Z SIECI

Przeglądy materiałów i ich dobór, odesłania do innych treści emitowane są w ramach autorskich programów realizowanych przez twórców na potrzeby serwisu i są wynikiem realizacji autorskich koncepcji programowych Wydawcy serwisu. Jeśli nie widzisz materiałów ze swojego serwisu/bloga, a chciałbyś aby zostały włączone do tego przeglądu, lub jeśli sobie nie życzysz, aby się w nim pojawiały, zgłoś to poprzez formularz.
Ładuję newsy